KAMIENIARSTWO

Dariusz Łotowski

16-070 Choroszcz, Dzikie 45

+48 85 719 30 52

+48 602 462 142

dareklotowski@wp.pl

Produkcja wyrobów z kamienia naturalnego


Dysponujemy nowoczesnym i rozbudowanym parkiem maszynowym. Poniżej mogą Państwo zapoznać się ze szczegółami poszczególnych etapów produkcji wyrobów z kamienia w naszym zakładzie usług kamieniarskich w pobliżu Białegostoku.


Cięcie

Zakupione bloki granitowe są równane przez stacjonarny trak linowy Bideseimpianti, a następnie cięte na płyty liną lub za pomocą dwóch pił tarczowych o średnicy 3 i 3,5 m. Dodatkową opcją traka linowego jest funkcja profilowania, dzięki czemu z jego pomocą wycinamy elementy nagrobków granitowych, blatów kuchennych, granitowych schodów, kolumny oraz inne, niejednokrotnie skomplikowane kształty.

Dzielenie płyt

Do wycinania elementów nagrobków granitowych, parapetów i blatów kuchennych wykorzystujemy nowoczesne cyrkularki wiodących producentów europejskich. Wiele operacji wykonywanych jest w cyklu automatycznym.

Polerowanie

Po przecięciu płyty granitowe są polerowane z wykorzystaniem automatu polerskiego, bez stosowania chemicznych żywic i pigmentów. Nawet po wielu latach wyroby zachowują naturalny kolor i wysoki połysk.

Obróbka krawędzi

Szybką i precyzyjną obróbkę krawędzi prostych, zaokrąglonych i o specjalnych profilach zapewniają dwie boczkarki firmy Comandulli. Wyszukane i oryginalne kształty wyrobów uzyskujemy dzięki frezarce firmy Thibaut.

Grawerowanie laserowe

Jako jedna z niewielu firm w kraju jesteśmy w stanie wykonać grafiki techniką laserową na materiałach o formacie 1,2 na 2,5 metra.

Płomieniowanie

Innowację w skali regionu stanowi automatyczna linia do płomieniowania płyt o bardzo dużej wydajności. Dzięki niej w krótkim czasie możliwe jest uzyskanie faktury antypoślizgowej na każdym materiale własnym i powierzonym.

Transport

Przeładunek i transport kamienia realizujemy za pomocą wózków widłowych o udźwigu od 2,5 do 25 ton.

Copyright © Kamieniarstwo Dariusz Łotowski

Valid XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!